BANDI radí

Ako sa obliecť do kostola

Čaká vás významná udalosť v kostole a uvažujete, ako sa na ňu správne obliecť? Krst novonarodeného dieťatka, prvé sväté prijímanie alebo birmovanie sú častými príležitosťami, pri ktorých je dôležité pôsobiť upravene a mať na sebe vhodné oblečenie. Aký oblek si zvoliť, aby ste dokonale vystihli dôstojnosť udalosti?

Ako sa obliecť do kostola?
Ako sa obliecť do kostola?

Na všetky obrady v kostole je vhodné formálne oblečenie

Kostol si svojou atmosférou dodnes zachoval istú formálnosť. Je dobré myslieť na to vždy, keď vás čaká návšteva niektorého z významných cirkevných obradov. Či už ide o krst, slávnostnú omšu alebo svadbu – vo všetkých prípadoch sa od návštevníka kostola očakáva dodržiavanie určitých pravidiel v obliekaní.

Základom je vždy dokonale padnúci pánsky oblek v matných farbách, košeľa, kravata a spoločenská šnurovacia obuv. Ak sa daná udalosť koná v zimných mesiacoch, doplňte svoj outfit aj pánskym kabátom. Pozor, k obleku sa rozhodne nehodí športová bunda. V kabáte budete vyzerať stále veľmi elegantne a zároveň vám nebude chladno. Prezrite si ponuku vlnených kabátov BANDI.

Elegantný outfit na krst

Krstiny sú vždy veľkou slávou, ktorú sprevádza stretnutie rodiny a blízkych, neopakovateľné zážitky z obradu krstu a často slávnostný obed. Či už ste rodičom dieťaťa, jeho krstným rodičom alebo pozvaným hosťom, nemali by ste zabúdať na formálnosť tejto udalosti. Odporúčame zvoliť si oblek v tmavších farbách, ako sú čierna alebo tmavomodrá, správnou voľbou budú aj tmavé odtiene sivej. Siahnuť môžete po veste rovnakej farby a doplnkoch, ktoré vám ešte pridajú na elegancii. Vhodný je motýlik alebo luxusné manžetové gombíky.

V dnešnej dobe môžete na krste vidieť mužov, ktorí dávajú prednosť ležérnejšiemu vzhľadu. Preto si na túto udalosť zvolia pánske sako a nohavice na voľný čas v kombinácii so spoločenskou obuvou, a pritom vyzerajú stále elegantne. Pozrite sa na pánske nohavice na voľný čas BANDI, ktoré vám zachovajú elegantný vzhľad aj v kostole.

Príklad outfitu na krst
Príklad outfitu na krst

Dokonalý pánsky oblek na prvé sväté prijímanie a birmovanie

Prvé sväté prijímanie a birmovanie sú udalosti, na ktoré by ste sa mali obliecť oveľa formálnejšie než na krst. Ideálnou voľbou je pánsky oblek, ktorý doplníte košeľou na rozhalenku alebo kravatou. Keďže je sväté prijímanie radostnou udalosťou, môžete si vybrať aj obleky svetlejších farieb, napríklad sivé alebo svetlomodré. Svojmu vzhľadu dodáte eleganciu aj vhodne zvolenými doplnkami. Na vašom vzhľade by ste si skutočne mali dať záležať.

Birmovka je obvykle prvým okamihom mladých mužov, kedy si na seba vezmú oblek pre dospelých, preto je dôležité, aby im dokonale sadol a aby sa v ňom cítili mužne. Birmovanci si môžu vyberať z matných farieb, čiernej, sivej či tmavomodrej. Kravata s decentným vzorom alebo jemná vreckovka do saka umocnia dojem mužnosti a elegancie.

Tip navyše

Aj keby sa mohlo zdať, že pri udalostiach v kostole je najdôležitejší správne zvolený oblek, nemali by ste zabúdať ani na vhodnú formálnu, elegantnú a predovšetkým očistenú obuv. Prezrite si širokú ponuku spoločenskej šnurovacej obuvi BANDI, v ktorej zaručene urobíte pri návšteve kostola ten správny dojem.

Ak si myslíte, že by sa táto stránka mohla páčiť niekomu z vašich priateľov, zdieľajte ju na svojom profile:

Nenechajte si ujsť novinky

Zadajte svoj email a vďaka pravidelným newsletterom vám neuniknú žiadne novinky, akcie ani výpredaje.
Budete vždy držať krok s aktuálnymi módnymi trendmi. A navyše ušetríte.

i
Nenechajte si ujsť jedinečné tipy na zľavy, akcie a výpredaje, vďaka ktorým ušetríte až niekoľko stoviek. Neuniknú vám ani novinky a užitočné rady, ktoré vám zaistia, že budete oblečení správne a podľa najnovších módnych trendov. Dáme vám o nich vedieť pravidelne (najviac 1x týždenne) prostredníctvom newslettera.