Bandi radí

Ako správne vybrať oblek, aby vám dokonale sedel?

Vedeli ste, že vás ľudia hodnotia aj podľa toho, ako sa obliekate? Skvele padnúcim oblekom urobíte perfektný dojem v práci, vo voľnom čase aj na slávnostných udalostiach, ako je svadba, oslava jubilea, alebo ples. Prečítajte si, ako správne vybrať oblek a čoho sa vyvarovať.

Ako správne vybrať oblek, aby vám dokonale sedel?
Vyberte si dokonale padnúci oblek na akúkoľvek príležitosť

Oblek padne ako uliaty

To si môžete povedať, ak oblek sedí presne na tele, nevytvára žiadne vlny, ani nie je príliš tesný. Dĺžka rukávov saka siaha ku koreňu palca. Nohavice sú voľnejšie tak, aby príliš neobopínali stehná. Dĺžka nohavíc končí na päte približne 2 – 3 prsty nad zemou. Podstatné je, aby ste ich neťahali po zemi. Vpredu majú nohavice nad obuvou jeden zhyb.

Vyberte si dokonalý oblek

Vyberte si k obleku správnu košeľu

K obleku noste jedine košeľu s dlhým rukávom. Kontakt pokožky s podšívkou by mohol vyvolať nepríjemné potenie. Navyše manžeta rukávov má vyčnievať približne 1 cm zo saka. Ak by manžeta z rukávov saka netrčala, mohlo by to vyzerať tak, že máte sako po dedovi a je vám veľké. Prečítajte si, ako vybrať správny typ košele.

Podľa farby obleku zvoľte ponožky

Ponožky by mali farebne ladiť s oblekovými nohavicami. Odporúčame vám ponožky s predĺženou dĺžkou, ktorá vám zaručí, že sa nikto okolo nebude pozerať na vaše obnažené lýtka.

Tip pre vás

Nosíte oblek do práce? Prečítajte si, aký outfit vybrať do práce, aby ste vyzerali ako naozajstný profesionál.

Mohlo by vás zaujímať