Bandi radí

Prečo nosí 81 % mužov predviazané motýliky?

Elegantný motýlik je odzbrojujúcou zbraňou každého gentlemana, z ktorej sa ženám podlamujú kolená. Rozhodnete sa však pre viazaciu alebo predviazanú verziu? Ide len o módny výstrelok alebo o značný pokrok? Aby sme odhalili tajomstvo, prečo vôbec predviazané motýliky vznikli a ako sa k nim máme postaviť, musíme sa pozrieť na ich históriu.

Predviazané motýliky vám ušetria čas
Predviazané motýliky vám ušetria čas

Kedy „vzlietol“ prvý motýlik?

Motýlik je súčasťou spoločenských udalostí už niekoľko storočí. Jeho vznik sa spája s počiatkom kravaty v 17. storočí vo Francúzsku. Za jeho vynálezcu sa však považuje Angličan Beau Brummel. Skutočným doplnkom anglického gentlemana sa motýlik stal až v 60. rokoch 19. storočia, keď ho prijal vtedajší princ z Walesu. Od tej doby „uletel“ motýlik dlhú cestu a dnes ho už poznáte úplne inak.

Motýlik včera a dnes

Zostáva stále doplnkom pravého gentlemana. Jednoduchý čierny viazací motýlik sa stal súčasťou jedného z najelegantnejších dress codov – black tie. Uviazať motýlika bolo výrazne zložitejšie než bežné kravatové uzly, čo sa odrazilo aj u výrobcov týchto módnych doplnkov. Začali sa objavovať predviazané motýliky, ktoré stačilo len priložiť ku krku a upevniť okolo neho pomocou stuhy. Štýlový doplnok ste si tak vytvorili behom pár sekúnd. Dnes sa vďaka tomu motýlik objavuje nielen v kombinácii s oblekmi, ale aj v móde na voľný čas.

Predviazané doplnky už nie sú tabu

Napevno uviazaná koženková kravata alebo takmer umelohmotný motýlik boli slepou vývojovou vetvou. Vďaka technologickému pokroku ste sa dočkali motýlikov z najrôznejších materiálov. Okrem toho sa môžete tešiť z celej škály rôznofarebných látkových predviazaných motýlikov. Nech sa budete pred zrkadlom snažiť ostošesť, takého dokonalého motýlika sa vám uviazať nepodarí. Takže ak si chcete ušetriť čas i snahu, bez váhania siahnite po štýlovom predviazanom motýliku. Dlhšie vám bude trvať zapnúť si košeľu než nasadiť motýlika. Máte teda dostatok času na to, aby ste sa naučili viazať motýlika, alebo chcete mať krásny doplnok takmer bez práce? Predviazaný motýlik je jasným evolučným stupňom, ktorý vám poslúži ľahko a rýchlo.

Tip pre vás

Chcete svoj outfit poriadne vyšperkovať? Pozrite si širokú ponuku látkových predviazaných motýlikov BANDI. Ak sa predsa len chcete naučiť perfektný motýlikový uzol, pozrite si profesionálny návod, ako viazať motýlika.

Mohlo by vás zaujímať