Doplnky

Pánske pletené kravaty BANDI – pre elegantný vzhľad s nádychom ležérnosti

Sú príležitosti, kedy chcete pôsobiť elegantne, ale nie príliš formálne. Práve pre tieto udalosti sa výborne hodí pletená kravata. Ak si ju vezmete k obleku, dodá vášmu vzhľadu na ležérnosti. Voľnočasový outfit naopak doplní o štipku elegancie. Pletená kravata je skrátka osobitým doplnkom, ktorý využijete na množstvo príležitostí.

Pánske pletené kravaty BANDI sú skvelou voľbou nie len pre váš voľný čas

Pánske pletené kravaty BANDI nadväzujú na bohatú tradíciu pletených kravát a zároveň vychádzajú z aktuálnych módnych trendov. Nájdete tu jednofarebné kravaty bez vzoru v tradičných farbách, ako je bordó, tmavomodrá a čierna, resp. dvojfarebné kravaty s vodorovnými pruhmi. Vybrať si môžete z kravát s typickým rovným zakončením aj z modelov zakončených do špičky. Pletené kravaty, sú na rozdiel od klasických tkaných kravát, výrazné svojou štruktúrou materiálu. Preto je ich dizajn z hľadiska farieb a vzorov jednoduchší ako pri klasických kravatách.

K čomu sa hodí pletená kravata?

Aj keď je pletená kravata menej formálna než klasická kravata, je možné ju nosiť k formálnemu aj neformálnemu oblečeniu. Ak si vezmete pletenú kravatu k obleku, rozvoľníte tým jeho formálnosť a budete pôsobiť ležérnejším dojmom. Pletená kravata sa však hodí výhradne k matným oblekom. V kombinácii s lesklým slávnostným oblekom by bola príliš výrazná a jej použitie by bolo nelogické.

Pletenou kravatou môžete skvele doplniť aj voľnočasový outfit. Výborne sa hodí k voľnočasovému saku. Rovnako dobre vynikne aj v kombinácii s pleteným svetrom alebo vestou s výstrihom do V. Nosiť ju môžete aj bez saka, len s voľnočasovou košeľou.

Modrá pletená kravata v outfite
Čierna pletená kravata v outfite
Bordó pletená kravata v outfite

Kedy nosiť pletené kravaty?

Možno máte dojem, že pletené kravaty sa nosia len na jeseň a v zime. Opak je pravdou. Pletené kravaty môžete nosiť v akomkoľvek ročnom období. V lete je vhodné voliť skôr svetlé pastelové farby. Skvelou voľbou je aj kombinácia čiernej pletenej kravaty a bielej košele. V zimných mesiacoch vsaďte na tmavšie odtiene.

Ako viazať pletenú kravatu?

Pletené kravaty sa väčšinou viažu na uzol four-in-hand. Tento uzol je úzky a preto ideálne ladí s pletenými kravatami, ktoré sú užšie ako klasické kravaty. Pletená kravata by mala byť uviazaná tak, aby jej spodná hrana končila pri spone opasku, prípadne pri páse nohavíc.

Vedeli ste, že…?

Popularita pletených kravát dosiahla prvýkrát vrchol v 60. rokoch 20. storočia. Vtedy nosili pletenú kravatu také osobnosti, ako napríklad americký prezident John Fitzgerald Kennedy, členovia legendárnej kapely Beatles alebo Sean Connery ako agent 007 vo filme Goldfinger.

Mohlo by vás zaujímať