Doplnky

Pánske pletené kravaty BANDI – pre elegantný vzhľad s nádychom ležérnosti

Sú príležitosti, keď chcete pôsobiť elegantne, ale nie príliš formálne. Práve na takéto udalosti sa výborne hodí pletená kravata. Ak si ju vezmete k obleku, dodá vášmu vzhľadu ležérnosť. Outfit na voľný čas naopak doplní štipkou elegancie. Pletená kravata je skrátka osobitým doplnkom, ktorý využijete pri množstve príležitostí.

Pánske pletené kravaty BANDI sú skvelou voľbou nielen pre váš voľný čas
Pánske pletené kravaty BANDI sú skvelou voľbou nielen pre váš voľný čas

Pánske pletené kravaty BANDI nadväzujú na bohatú tradíciu pletených kravát a zároveň vychádzajú z aktuálnych módnych trendov. Na rozdiel od klasických tkaných kravát sú výrazné štruktúrou svojho materiálu. Preto je ich dizajn z hľadiska farieb a vzorov jednoduchší než pri klasických kravatách.

K čomu sa hodí pletená kravata?

Aj keď je pletená kravata menej formálna ako tá klasická, môže sa nosiť k formálnemu i neformálnemu oblečeniu. Ak si pletenú kravatu vezmete k obleku, rozvoľníte jeho formálnosť a budete pôsobiť ležérnejším dojmom. Pletená kravata sa však hodí iba k matným oblekom. V kombinácii s lesklým slávnostným oblekom by príliš vyčnievala a jej použitie by bolo nelogické.

Pletenou kravatou môžete tiež skvelo doplniť outfit na voľný čas. Výborne sa hodí k saku na voľný čas. Rovnako dobre vynikne aj v kombinácii s pleteným svetrom alebo vestou s výstrihom do véčka. Nosiť ju môžete i bez saka, len s košeľou na voľný čas.

Pánska pletená kravata - príklad outfitu na voľný čas
Pánska pletená kravata – príklad outfitu na voľný čas
Pánska pletená kravata - outfit do práce
Pánska pletená kravata – outfit do práce

Kedy nosiť pletené kravaty?

Možno máte dojem, že sa pletené kravaty nosia iba na jeseň a v zime. Opak je pravdou. Pletené kravaty môžete nosiť v akomkoľvek ročnom období. V lete je vhodné zvoliť si skôr svetlé pastelové farby. Skvelou voľbou je aj kombinácia čiernej pletenej kravaty a bielej košele. V zimných mesiacoch vsaďte na tmavšie odtiene.

Ako uviazať pletenú kravatu?

Pletené kravaty sa väčšinou viažu na uzol four-in-hand. Tento uzol je úzky, a preto ideálne ladí s pletenými kravatami, ktoré sú užšie než klasické kravaty. Pletená kravata by mala byť uviazaná tak, aby jej spodná hrana končila pri spone opaska, prípadne pri páse nohavíc.

Vedeli ste, že…

Popularita pletených kravát prvýkrát dosiahla vrchol v 60. rokoch 20. storočia. Nosili ich vtedy také osobnosti ako napríklad americký prezident John Fitzgerald Kennedy, členovia legendárnej kapely Beatles alebo Sean Connery ako agent 007 vo filme Goldfinger. Chcete si aj vy zadovážiť pletenú kravatu? Vyberte si z ponuky tú pravú pre vás.

Mohlo by vás zaujímať