Bandi radí

Viete, kam si vziať kravatu a kam motýlika?

Spoločenská hodnota motýlika a kravaty je na rovnakej úrovni, motýlik sa však vníma ako formálnejší a slávnostnejší a rozhodne zvyšuje eleganciu každého outfitu. Podvedome sa spája s inteligenciou a umožňuje oveľa viac vystúpiť z davu. Slovenskí muži ich napriek tomu ešte stále zanedbávajú. Viete, kam si vziať skôr kravatu a aké pravidlá platia pre uväzovanie a nosenie motýlika?

Slušivý motýlik vyvoláva dojem sebavedomého muža

Kam sa hodí motýlik?

Ženy milujú mužov s motýlikom, pretože ich nosia sebavedomí muži. Na večerné udalosti, ako sú napríklad tanečné, patrí rozhodne čierny motýlik, predovšetkým ku smokingu. Na denné udalosti voľte motýlika v svetlejších farbách, ktoré skvelo doplnia voľnočasové saká.

Kravata ako základ businessu

Kravata pristane prakticky každému. Hodí sa do zamestnania, ako aj na slávnostné a formálne udalosti. Výber kravaty závisí od príležitosti, farby a vzoru. Najčastejším využitím je obchodné a pracovné prostredie, kde už kravata ako doplnok takmer zdomácnela.

Kravata je jednoznačnou voľbou do zamestnania

Ako má vyzerať správne uviazaný motýlik?

Každý správny gentleman by mal vedieť uviazať motýlika. Ako má taký správne uviazaný motýlik vyzerať? Pozrite sa na jednoduchý videonávod, ako na to. Motýlik musí byť predovšetkým dostatočne utiahnutý, šírka by mala korešpondovať s vonkajšou líniou obočia. Ak však nechcete s uväzovaním strácať čas a trpezlivosť, vyberte si niektorý z predviazaných motýlikov v e-shope www.BandiVamos.sk. Ušetríte čas a budete vyzerať vždy dokonale upravene.

Tip pre vás

Chcete vedieť, kedy si vziať akú kravatu? Prečítajte si, kam sa hodí vzorovaná alebo farebná kravata a vyhnite sa módnym trapasom.

Mohlo by vás zaujímať